kontakt@dizano.pl 503 714 140
Prostota i intuicyjność obsługi

System zarzadzania treścią

Wordpress_CMSWordPress jest zdecydowanie najpopularniejszym system zarządzania treścią na świecie. CMS (Content Management System – system zarządzania treścią) to całe serce Twojej strony internetowej. To właśnie w wewnętrznym systemie zarządzania treścią możesz decydować o wyglądzie Twojej strony – treści, która się na niej znajduje, aktualnościach czy grafikach.

System powstał w 2003 roku i w głównej mierze dedykowany był blogom. Jednakże, przyjazny system zarządzania treścią, możliwość implementacji szablonów oraz wtyczek przyczynił się do szerszej popularyzacji systemu wśród twórców stron internetowych. Główną jego zaletą jest prostota i intuicyjność, nawet nowi użytkownicy internetu którzy dopiero raczkują w tym temacie, szybko opanują podstawy jego obsługi. Oprócz tego że WordPress jest genialny, szybki i prosty, dodatkowo jako skrypt Open Source (Otwarte Oprogramowanie) jest on dostępny zupełnie za darmo.

Obecnie na systemie WordPress działa ponad 68 milionów stron internetowych. System wspiera działania gigantów takich jak Reuters, Forbes czy New York Times.

ZALETY WORDPRESS-A
WordPress to nie tylko blogosfera. Jest on regularnym CMS-em z wszystkimi wymaganymi funkcjami, takimi jak zarządzanie wieloma podstronami, obsługą wielu użytkowników, czy różnorodnymi wtyczkami pozwalającymi na stworzenie całkiem rozbudowanej strony internetowej.

Prosty i przejrzysty w obsłudze

Chociaż większość produktów reklamuje się jako "łatwe w obsłudze" to WordPress nie musi tego robić gdyż taki po prostu jest i zyskał dzięki temu sławę. W przeciwieństwie do innych systemów zarządzania treścią WordPress nie wymaga znajomości języka PHP czy HTML. Instalacja wybranych szablonów i wtyczek odbywa się poprzez kliknięcia opcji zainstaluj. WordPress daje możliwość szybkiego opanowania niemalże wszystkich istotnych funkcji przez zarządzającego stroną internetową. Prosta budowa systemu i odpowiednie przygotowanie go przez budującego witrynę minimalizuje konieczność specjalnego wdrażania osoby, która ma nadzorować funkcjonowanie strony.

Baza wtyczek i szablonów

Kilkanaście tysięcy wtyczek i szablonów umożliwia praktycznie nieograniczone możliwości modyfikacji oprogramowania i dostosowanie go do własnych indywidualnych potrzeb. Pluginy umożliwiają nam tworzenie nie tylko prostych blogów, ale również dają możliwość tworzenia sklepów internetowych, stron internetowych firm czy portfolio video. Obszerna baza pluginów ułatwia budowanie strony uszytej na miarę naszych potrzeb. Gotowe wtyczki zmniejszają przy tym konieczność prac programistycznych nad stroną. Proste w obsłudze pluginy dają zarządzającym stroną również sporo komfortu w tworzeniu treści.

Wsparcie techniczne

Duża społeczność internetowa oraz wsparcie techniczne znacząco ułatwiają rozwiązywanie bieżących problemów użytkowników, tych mniej lub bardziej zaawansowanych. WordPress ma jedną z największych społeczności internetowych. Istnieje też wsparcie techniczne w j. polskim dostępne pod adresem pl.wordpress.org.

Ułatwione pozycjonowanie strony

Kolejnym aspektem, na który wpływ ma szeroki dostęp do wtyczek, jest łatwiejsze pozycjonowanie strony internetowej. Dostępne wtyczki SEO ułatwiają przygotowanie strony na WordPressie pod kątem podstawowego on-page SEO i ułatwiają dostosowywać umieszczaną treść zgodnie z zaleceniami wyszukiwarki Google.