kontakt@dizano.pl 503 714 140

Wordpress_CMSWordPress jest zdecydowanie najpopularniejszym system zarządzania treścią na świecie. CMS (Content Management System – system zarządzania treścią) to całe serce Twojej strony internetowej. To właśnie w wewnętrznym systemie zarządzania treścią możesz decydować o wyglądzie Twojej strony – treści, która się na niej znajduje, aktualnościach czy grafikach.

System powstał w 2003 roku i w głównej mierze dedykowany był blogom. Jednakże, przyjazny system zarządzania treścią, możliwość implementacji szablonów oraz wtyczek przyczynił się do szerszej popularyzacji systemu wśród twórców stron internetowych. Główną jego zaletą jest prostota i intuicyjność, nawet nowi użytkownicy internetu którzy dopiero raczkują w tym temacie, szybko opanują podstawy jego obsługi. Oprócz tego że WordPress jest genialny, szybki i prosty, dodatkowo jako skrypt Open Source (Otwarte Oprogramowanie) jest on dostępny zupełnie za darmo.

Obecnie na systemie WordPress działa ponad 68 milionów stron internetowych. System wspiera działania gigantów takich jak Reuters, Forbes czy New York Times.