kontakt@dizano.pl 503 714 140
ZALETY WORDPRESS-A
WordPress to nie tylko blogosfera. Jest on regularnym CMS-em z wszystkimi wymaganymi funkcjami, takimi jak zarządzanie wieloma podstronami, obsługą wielu użytkowników, czy różnorodnymi wtyczkami pozwalającymi na stworzenie całkiem rozbudowanej strony internetowej.

Prosty i przejrzysty w obsłudze

Chociaż większość produktów reklamuje się jako "łatwe w obsłudze" to WordPress nie musi tego robić gdyż taki po prostu jest i zyskał dzięki temu sławę. W przeciwieństwie do innych systemów zarządzania treścią WordPress nie wymaga znajomości języka PHP czy HTML. Instalacja wybranych szablonów i wtyczek odbywa się poprzez kliknięcia opcji zainstaluj. WordPress daje możliwość szybkiego opanowania niemalże wszystkich istotnych funkcji przez zarządzającego stroną internetową. Prosta budowa systemu i odpowiednie przygotowanie go przez budującego witrynę minimalizuje konieczność specjalnego wdrażania osoby, która ma nadzorować funkcjonowanie strony.

Baza wtyczek i szablonów

Kilkanaście tysięcy wtyczek i szablonów umożliwia praktycznie nieograniczone możliwości modyfikacji oprogramowania i dostosowanie go do własnych indywidualnych potrzeb. Pluginy umożliwiają nam tworzenie nie tylko prostych blogów, ale również dają możliwość tworzenia sklepów internetowych, stron internetowych firm czy portfolio video. Obszerna baza pluginów ułatwia budowanie strony uszytej na miarę naszych potrzeb. Gotowe wtyczki zmniejszają przy tym konieczność prac programistycznych nad stroną. Proste w obsłudze pluginy dają zarządzającym stroną również sporo komfortu w tworzeniu treści.

Wsparcie techniczne

Duża społeczność internetowa oraz wsparcie techniczne znacząco ułatwiają rozwiązywanie bieżących problemów użytkowników, tych mniej lub bardziej zaawansowanych. WordPress ma jedną z największych społeczności internetowych. Istnieje też wsparcie techniczne w j. polskim dostępne pod adresem pl.wordpress.org.

Ułatwione pozycjonowanie strony

Kolejnym aspektem, na który wpływ ma szeroki dostęp do wtyczek, jest łatwiejsze pozycjonowanie strony internetowej. Dostępne wtyczki SEO ułatwiają przygotowanie strony na WordPressie pod kątem podstawowego on-page SEO i ułatwiają dostosowywać umieszczaną treść zgodnie z zaleceniami wyszukiwarki Google.